Çalışma Saatleri : 08:00 - 17:30
PANO İMALATI

1.000 m2 kapalı alanda imalatı yapılan pano elektro montaj çalışmalarında en modern teknolojiler kullanılmaktadır. Firma tip testli Siemens panoların yanı sıra, bayisi bulunduğu Tempa, Elte ve Hensel markaların panoları ile de elektro montaj yapmaktadır.

Lisanslı elektrik devresi çizim ve tasarım programları yardımıyla hazırlanan projeler kontrol sonrası pano atölyesine verilmekte ve imalatın her safhasında kalite kontrolü yapılmaktadır. Üretimde kalite standardı ISO9001:2008 uygulanmakta olup, montaj bitiminde her yıl düzenli olarak kalibrasyon yaptırılmış cihazlar ile CE’ nin istediği elektriki testler ve fonksiyon testleri yapılıp ambalajlanarak müşteriye teslim edilmektedir. Yüksek kalite malzeme, montaj işçiliği uygulanarak, estetik görünüm, sağlamlık, uzun ömür, fonksiyonellik ve güvenlik sağlanmaktadır.

Atölyemizde bulunan fonksiyonel etiketleme ve markalama cihazları sayesinde projelerde belirtilen numaralandırmaya uygun, uç bağlantıları sağlıklı bir şekilde yapılabilmekte ve kontrol safhasında takibi kolay olmaktadır.

Enerjiyi güvenli ve akıllı bir şekilde dağıtın

SIVACON S8, endüstriyel uygulamalar veya altyapı için bir enerji dağıtım panosu veya Motor Kontrol Merkezi (MCC) olarak yeni standartlar belirliyor. Modüler tasarımı sayesinde SIVACON S8 her ihtiyacı karşılamak üzere en ideal şekilde uyarlanabiliyor. SIVACON S8 yüksek güvenilirlik, emniyet ve esneklik sunan sıra dışı özellikleri ve modüler tasarımıyla geleceğin ve dijitalizasyonun zorlu görevlerine hazır. SIVACON S8’den gelen veriler üst düzey otomasyon, enerji yönetimi ve Bulut-tabanlı analiz sistemleri için her zaman hazır.

 • 7000 A’ya kadar güvenli enerji dağıtımına uygun tasarım
 • Maksimum kişisel güvenlik ve tesis güvenliği
 • IEC 61439-1/-2/IEC 62271-200’e uygun tasarım doğrulama
 • Çok sayıda test sonucunda alınmış kapsamlı sertifikasyon
 • Modüler konsept ve geniş parça seçenekleriyle son derece esnek yapı

Esnek kombinasyonların faydaları

Birçok uygulama, yerden tasarruf sağlayan bir pano tasarımı gerektirir. Bu nedenle ideal bir çözüm, çeşitli kurulum tasarımlarını tek bir bölümde birleştirmektir. SIVACON evrensel montaj tasarımı size tek bir sistemde güvenlik, maksimum esneklik ve maliyet verimliliği sunar. Çekmeceli tasarımda gereksinimler sürekli değiştiğinde, örneğin motor değerindeki değişiklikler, yeni yüklerin bağlantısı veya arızalı cihazların değişiminde, çekmeceli ünite tasarımı ihtiyacınız olan esnekliktir. Güvenli ve basit kullanım, değişikliklerin yüksek düzeyde sistem kullanılabilirliği ile birlikte hızlı bir şekilde gerçekleştirilebileceği anlamına gelir. SIVACON S8, endüstriyel tesislerdeki tüm ihtiyaçları karşılayacak çözümler sunar.

 • Yenilikçi modüler teknoloji sayesinde yüksek düzeyde esneklik
 • Tasarım doğrulaması ile kullanıcı ve saha ortamı için yüksek güvenlik
 • IEC 61439-2 uygun tasarım doğrulama
 • Tek bölümde 18 adede kadar standart çekmeceli ünite ile esneklik
 • Mekanik bağlı, bağlantısız ve test konumlu çekmeceli ünite kontak sistemi
 • Entegre çalışma hatası koruması sayesinde güvenlik
 • Basit tek düğmeyle serbest bırakma yoluyla kullanıcı dostu olma

SIVACON S4 enerji dağıtım panoları

 • 4000 A’ya kadar güvenli, uçtan uca ve uygun maliyetli enerji dağıtımına uygun modüler sistem
 • IEC 61439-1/-2’ye uygun, tasarım doğrulaması yapılmış pano montajına yönelik sistem
 • Pek çok farklı kurulum yöntemi ve çeşitli aksesuarlar sayesinde esnek uygulama
 • Basitleştirilmiş kurulum ve cihaz bağlantısı sayesinde daha hızlı montaj

ALPHA UNIVERSAL dağıtım panoları (NF teknolojisi)

 • 125 A ile 630 A arası akımlar için duvara ve zemine monte dağıtım panolarından oluşan kapsamlı portföy
 • Modüler tasarım sayesinde kolay planlama
 • Önceden montajlanmış silindirik raylar ve hızlı tespit vidaları sayesinde hızlı montaj

Fabrika, atölye ve iş yerlerinde elektrik enerjisinin ana dağıtımının yapıldığı panolardır. Bina girişinde bulunan ölçüm panosundan gelen elektrik enerjisi ana dağıtım panosuna giriş yapar. Buradan alçak gerilim çıkışı direkt olarak ana dağıtım panosuna gelir, oradan tali panolara enerji dağıtımı yapılır. Ana dağıtım panoların boyutları tesisin büyüklüğüne yani tesis gücüne göre değişmektedir. Tesis gücü ne kadar fazla olursa şalter ve bara boyutları da değişieceğinden, panonun boyutları da değişmektedir. Ana dağıtım panoları 1600 kVA’ ya kadar standart olarak TS 3367 ve IEC 439’a uygun olarak imal edilirler

Tesisin güç kat sayısını düzeltmek için gerekli cihaz, kondansatör ve ölçü aletlerinin bulunduğu panodur. Endüktif yükler (motorlar, trafolar, balastlar vb.) reaktif güç de çeker. Reaktif gücün ihtiyaç duyulduğu noktaya en yakın yerde üretilmesinde, elektrik sisteminin en iyi şartlarda çalıştırılması açısından büyük yararları vardır. Kompanzasyon olayı, elektrik sisteminin ve yüklerin reaktif güç ihtiyaçlarının belirli teknikler kullanılarak karşılanmasına reaktif güç kompanzasyonu denir. Diğer bir tanımlama ile bobinli bir yükün küçük olan güç kat sayısının daha büyük bir değere yükseltilmesi işlemine güç kat sayısının düzeltilmesi veya kompanzasyon denir. Güç kat sayısının düzeltilmesi ile Cos φ 1’e yaklaştırılır fakat tam 1 yapılması ekonomik olmadığından genellikle 0,95- 0,98’e çıkartılır.

Bir Motor Kontrol Panosu (MCC), elektrik motorlarının bir kısmını veya tamamını merkezi bir konumda kontrol etmek için bir kullanılır. Ortak bir güç barsına sahip birden fazla kapalı bölümden oluşur ve her bölüm, sırayla motor yol verici, sigortalar, devre kesici vb. ekipmanlardan oluşan bir yolverici kombinasyonu içerir.Bir MCC ayrıca basmalı düğmeler, gösterge ışıkları, değişken frekanslı sürücüler, programlanabilir mantık denetleyicileri ve ölçüm ekipmanı içerebilir. Binanın elektrik servis girişi ile birleştirilebilir.

MCC'ler tipik olarak, elektrik odası gibi merkezi bir konumdan kontrol edilmesi gereken birçok elektrik motorunun bulunduğu büyük ticari veya endüstriyel binalarda bulunur.

PLC Kontrol Panoları çeşitli uygulamalarda kullanılır ve farklı endüstriler için tercih edilen seçenektir. Panolar hem iç hem de dış mekanlarda iyi performans gösterecek şekilde tasarlanmıştır. Kompakt yapısı, kararlı çalışması ve eksiksiz fonksiyonları hızlı bir şekilde yerine getirir PLC Kontrol Panoları,  proses otomasyon, hava kompresörleri, fanlar ve pompalar, merkezi klima, takım tezgahları, kağıt makineleri, gıda makineleri vb. uygulamalarda kullanılmaktdır. 

 

Uzak Haberleşme, saha cihazlarını izleyen ve kontrol eden, ardından tesis kontrol veya SCADA  sistemlerine bağlanan mikroişlemci tabanlı bir cihazdır.

 • Yenilenebilir enerji kaynaklarının, trafo merkezlerinin, anahtarlama istasyonlarının ve trafo istasyonlarının izlenmesi ve kontrolü için kullanılan, kompakt veya modüler RTU ve aksesuarlarla donatılmış, duvara montaj için plastik panolar
 • Kompakt veya modüler RTU ve aksesuarlarla donatılmış, enerji hatlarında gösterge olarak veya röle  kontrolleri için hava koşullarına karşı son derece dayanıklı panolar
 • Modüler RTU'lar ve aksesuarlarla donatılmış 19” raf kabinli panolar

Bina Otomasyon Panoları binanın büyüklüğü, kullanım amacı veya uygulama türüne göre tasarlanmaktadır. Elektrik sistemlerini, HVAC sistemlerini, aydınlatma sistemlerinin kapsamlı olarak kullanılmasını sağlar. Açık iletişim protokolleri sistemlerimizin diğer sistemlerle kolayca entegre olabilmesini sağlar

Sekonder Koruma Panoları, yüksek gerilim motorlarını,trafo merkezlerini, çeşitli endüstriyel güç sistemlerini, jeneratörleri, enerji nakil hatlarını 2 faz veya faz-toprak arası kısa devreye karşı koruma, kontrol, ölçüm ve denetim ihtiyaçları için kullanılmaktadır. 

 • Devre kesici arıza koruması
 • Açma devresi denetimi
 • Yedekli ana ve yedek koruma röleleri
 • CT ve VT denetimi
 • Arızaya karşı koruma
 • Uygun izolasyon ve test noktaları

Senkronizasyon ihtiyacı, yüke güç sağlamak için iki veya daha fazla alternatör birlikte çalıştığında ortaya çıkar. Elektrik yükleri sabit kalmadığından, daha büyük yükleri işlemek için gücü sağlayan iki veya daha fazla jeneratörün birbirine bağlanması ve paralel olarak çalışması gerekir. Tek bir jeneratör yerine bir dizi küçük ünitenin kullanılması paralel çalışma olarak bilinir. Senkronizasyon, paralelleştirme için faz açısı, faz sırası ve dalga formu gibi parametrelerinin sağlıklı veya çalışan bir güç sistemi ile eşleştirilmesi Senkronizasyon Kontrol Panoları ile yapılmaktadır.

Server Kontrol Panoları, router, switch, hub'lar ve elbette sunucular dahil olmak üzere teknik ekipmanı barındırmak için özel olarak tasarlanmış bir panolardır.

 • Montaj– Sunucu panoları, tipik olarak birçok ekipmanı tek bir yerde tutabilen yapılardır. Bu, işleri düzenli tutmaya yardımcı olur ve zemin alanının kullanımını en üst düzeye çıkarır. Birden fazla raf, uzun sıralar halinde yan yana da kurulabilir.
 • Kablo Yönetimi –  Kablo yönetimine yardımcı olmak için kaliteli bir kasa tasarlanacaktır. Yüzlerce güç, ağ ve diğer kabloları bu raflardan güvenli ve düzenli tutarken çalıştırmak mümkündür.
 • Verimli Soğutma – BT ekipmanını serin tutmak genellikle büyük bir zorluktur, ancak bir sunucu rafı bu amaca gerçekten yardımcı olacaktır. Bu raflar hava akışını kolaylaştırmak için tasarlanmıştır ve gerektiğinde fanlar ve diğer soğutma ekipmanlarını içerebilir.
 • Güvenlik – Sunucu rafları güçlü metalden yapılmıştır ve yetkisiz erişimi önlemek için genellikle kapılarında kilitler bulunur. Kapılar ayrıca, sorunlara neden olabilecek güç düğmelerine veya kablolara yanlışlıkla çarpmayı veya dokunmayı önlemeye yardımcı olur.

 

Mimik Kontrol Panoları endüstride uzun yıllardır proses durumunu ve alarmları görüntülemek için kullanılmaktadır. Süreç veya akış şemaları Mimik Kontrol Panosunun ön tarafında resimli olarak temsil edilir. Pano üzerinde gösterge/lamba, sistemin kapatılması veya sisteminin manuel olarak devreye alınması için buton/anahtarlar bulunmaktadır.

Lokal Kontrol Panoları, genellikle makineyi veya ekipmanı lokal olarak veya uzaktan kontrol etmek için kullaılır ve kontrol edilen cihazın yakınına kurulur. Bakımı ve montaj kolaylığı ile makineler üzerinde sıkça kullanılmaktadır. 

GES Dağıtım Panoları, güneş paneli üzerinde üretilen DC enerjinin inverter yardımı ile AC enerjiye çevrilip, koruma, anahtarlama, ölçümün ve dağıtımın yapıldığı panolardır. Lokal veya uzaktan kontrol edilebilen panolar, standartlara uygun montaj ve kontrolleri yapılmaktadır. 

Gelişen ve ucuzlayan yarı iletken teknoloji ile motor yol verme sistemleri de elektonik olmaya başladı. Hız kontrol, akış, motor verilerinin alınması, soft kalkış ve duruş istenilen yerlerde Frekans Konveror Panoları kullanılmaktadır. Enerjinin daha verimli kullanıldığı Frekans Konvertör Panoları ile istenilen güçte, her türlü uygulamada kolay devreye alma ile daha çok tercih edilmeye başlanmıştır. 

Elektrikli araçları şarj etmek için kullanılan e-Şarj panosu AC ve DC olmak üzere iki tipte yapılmaktadır. 7 kW, 11 kW ve 22 kW AC şarj, 30 kW, 60 kW ve 90 kW DC şarj olmak üzere imal edilmektedir. Tüm güvenlik ekipmanları standart olan panolarda araç ve insan koruması en üst seviyededir. 

Referanslar

Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz. X